درمان شقاق مقعدی یا فیشر

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع روشهای درمان شقاق یا فیشر بپردازیم، درمان خانگی، درمان دارویی، درمان پزشکی و جراحی شقاق یا فیشر به روش های مختلف

درمان شقاق مقعدی

روش های درمان شقاق مقعدی

درمان شقاق مقعدی برای مراحل ابتدایی بسیار راحت و بدون هزینه بوده و اگر به خوبی اجرا شوند دیگر نیاز به عمل شقاق نخواهید داشت و نکته مثبت این است که نرخ موفقیت این روش ها بسیار بالا بوده و همین باعث شده که افراد زیادی به آنها روی بیاورند.

برای شروع می بایست میزان مصرف آب و سبزیجات را تا حد زیادی بالا ببرید و در هنگام بروز یبوست کمی صبر کنید تا رفع شود و سپس اقدام به دفع مدفوع کنید.

همچنین یک سری داروها برای نرم کردن مدفوع تولید شده است که با خوردن آنها دیگر مدفوع برای بیرون آمدن به دیواره مقعد فشار وارد نمی کند.

همچنین می توانید برای تسریع کار روزانه یک الی دو ساعت در تشت آب گرم بشینید یا از میلین ها (مصرف بیش از حد باعث بروز شقاق خواهد شد) کمک بگیرید که تمام این موارد باید زیر نظر پزشک باشند.

بعد از انجام این کارها باید به سراغ پمادهای ضد بواسیر (هموروئید) بروید که در تمام داروخانه ها قابل دسترسی هستند.

تمام این مواردی که گفته شد برای شقاق از نوع غیر وخیم بوده و در موارد بالاتر باید از داروهای دیگر یا عمل شقاق کمک بگیرید.

البته روش های زیاد دیگری برای درمان بیماری وجود دارد، از جمله تزریق یک نوع بوتاکس که باعث از کار افتادن عضلات ناحیه اسفنکتر داخلی می شود که در آخر باعث ایجاد اسفنکتروتومی شده و دیگر خبری از شقاق نخواهد بود.

اما باید بدانید که بیش از 40% احتمال دارد که با این روش دوباره به شقاق مبتلا شوید و به همین خاطر پیشنهاد نمی کنیم.

همه چیز درباره بیماری شقاق مقعدی

هزینه درمان شقاق مقعدی

خیلی از افراد هستند که در ابتدا به هزینه یک کار فکر می کنند و در این موضوع باید بگوییم که هزینه ثابتی برای آن وجود ندارد و این موضوع کاملا به شدت بیماری و موارد مورد نیازش دارد و به همین خاطر است که همیشه می گوییم با پشتیبانی تماس بگیرید تا مشاوران به شکل کاملا رایگان شما را راهنمایی کنند.

عمل شقاق یا همان فیشر چطور انجام می شود؟

نکته مثبت این است که تمام عمل های شقاق با بی حسی یا بی هوشی کامل انجام می شوند و بیمار هیچگونه درد یا خونریزی نخواهد داشت و اگر این کار با لیزر انجام شود، کار در سریع ترین زمان ممکن و کمترین عوارض انجام خواهد شد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که بعد از لیزر شقاق تا مدت زیادی نمی توانند کار انجام دهند، اما باید بدانید که بعد از  یه مدت کوتاه می توانید دوباره به زندگی عادی برگردید و به همین خاطر است که ما به همه درمان با لیزر را پیشنهاد می کنیم.

به طور کلی پروسه لیزر شقاق حدود 20 دقیقه زمان خواهد برد و در این بین تنها از یک نوع بی حسی موضعی استفاده می شود و به همین خاطر هیچ نقاحت یا حساسیت دارویی نخواهید داشت.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه انجام کار با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده شود.

متاسفانه در این مدت به نسبت کوتاه شاهد این بودیم که افراد زیادی با ارائه پکیج های گیاهی اقدام به درمان شقاق مقعدی می کنند و می گویند که گارانتی بازگشت وجه خواهند داد و بعد از استفاده و عدم پاسخگویی مناسب، متوجه خواهید شد که به هیچ عنوان پکیج های گیاهی و سنتی نمی توانند جای لیزر و جراحی سنتی را بگیرند!

چرا که اگر اینطتور بود، دیگر این تعداد پزشک وفعالیت خودشان را شروع نمی کردند و تمام افراد دنیا از همین مواد سنتی کمک می گرفتند.

البته این بدان معنا نیست که این مواد به هیچ عنوان کاربرد ندارند و می توانید برای کنترل یا درمان در مراحل ابتدایی از آنها استفاده کنید!

درمان شقاق مقعدی با لیزر یا جراحی سنتی؟

این سوال برای بسیاری از افراد و بیماران به وجود می آید که بهترین روش برای از بین بردن شقاق چیست و این دو مورد چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟ در نظر داشته باشید که تمام مقایسه های انجام شده بدون هیچگونه تخریب کردنی انجام گرفته و اگر از کسانی که یکبار لیزر کرده اند سوال کنید، خودتان متوجه خواهید شد.

در حال حاظر بسیاری از بیماران روش لیزری را انتخاب می کنند و می توان گفت که 90% درمان ها را بر عهده دارد که عدد بزرگی به نظر می رسد.

البته این حجم از محبوبیت بی دلیل نیست و یک سری مزیت ها باعث شده اند که لیزر درمانی در مدت کوتاهی بتواند جای جراحی سنتی را بگیرد.این مزیت ها عبارتند از :

  • در جراحی با لیزر، کار حدود 20 الی 30 دقیقه طول خواهید کشید و فقط چند دقیقه باید منتظر بمانید که بی حسی موضعی اثر کند.
  • جای زخم ایجاد شده توسط لیزر بسیار کوچک بوده و به همین خاطر خونریزی نخواهید داشت (شاید به اندازه 10 سی سی در موارد نادر).
  • در طول کار بیمار به هیچ عنوان درد و خونریزی نخواهد داشت و از این رو می تواند یک انتخاب مناسب برای کودکان و خانم های عزیز باشد.
  • دوره نقاهت بعد از عمل بین 1 – 2 روز می باشد و بعد از آن می توانید به راحتی کارهای روزمره خودتان را انجام دهید.
  • بلافاصله بعد از لیزر می بایست چند دقیقه روی تختاستراحت کنید و سپس راهی خانه خواهید شد.
  • احتمال آسیب بافتی یا انتقال عفونت در این روش به صفر رسیده است,چرا که درصد خدا تجهیزات لیزری بسیار پایین بوده و نیازی به نگرانی نیست.

اما در جراحی سنتی ممکن است قضیه کمی متفاوت باشد و به همین خاطر افراد شاغل یا کسانی که ترس زیادی از جراحی باز دارن، به سمتش نمی روند.

برای مثال دوره نقاهت از 20 روز الی 30 روز خواهد بود که به نسبت طولانی بوده و شما را از کار و زندگی عقب می اندازد!

از طرفی دیگر احتمال اینکه به بافت عضلانی اسنفکتر داخلی آسیب جدی وارد و شخص دچار بی اختیاری مدفوع شود بالاست ( البته این مشکل قابل چشم پوشی است ).

چرا تن آرا کلینیک بهتری است ؟

نوبت دهی 24 ساعته

نوبت دهی 24 ساعته و عدم سردرگمی و آشفتگی بیماران جهت اخذ نوبت، مشاوران ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما هستند.

هزینه درمان عالی

هزینه درمان در کلینیک تن آرا با وجود تجهیزات مدرن و پزشکان متخصص در مقایسه با دیگر همکاران بسیار مناسب است.

بدون بیهوشی و نقاحت

پروسه درمان در کلینیک تن آرا به علت استفاده از تجهیزات مدرن و استفاده از روش های درمانی بروز بدون بیهوشی و نقاحت می باشد.

تنوع در روش های درمانی

انتخاب نوع درمان مناسب با بیماری شما و استفاده از مدرن ترین تجهیزات درمانی.

موقعیت مکانی مناسب

کلینیک در میدان ونک و در نبش این میدان قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان است.

مشاوره قبل و بعد از درمان

مشاورین ما قبل از درمان و بعد از آن تا زمان بهبودی 24 ساعته ، تلفنی ، اینترنتی و حضوری آماده ارائه خدمات به شما هستند.